wtorek, 5 stycznia 2016

First snow Kringle Candle i przegląd zimowych wosków Yankee Candle i Kringle Candle

wosk
Dziś w końcu spadł u mnie pierwszy śnieg. Nie liczę oczywiście tego, który zasypał nas w październiku, ale ten, który pięknie przyprószył wszystko w astrologiczną zimę.

Choć zimę czuć już w powietrzu kilka dobrych tygodni, to dopiero gdy widzi się wszystko tak cudownie białe, człowiek czuje, że zima rozgościła się na dobre.

Gdy tylko robi się zimniej czyli od jesieni do wiosny, u mnie na okrągło palą się świece i woski. Uwielbiam Yankee Candle i powoli poznaję również Kringle Candle.

Wosk "First snow" jest moim pierwszym woskiem z tej firmy i cierpliwie czekałam z jego odpaleniem właśnie na okres zimowy. Te woski są o tyle fajne, że w przeciwieństwie do Yankee Candle, pakowane są w plastikowy pojemniczek, a więc zapachy, po pierwsze nie mieszają się ze sobą, a po drugie można go odłamywać po kawałku (podzielony jest na 4 części) i nie musicie się przejmować tym, że gdzieś się wykruszy i coś ubrudzi.

Gdy go wybierałam spodziewałam się zapachu świeżego, wręcz mroźnego, tymczasem dla mnie pachnie trochę świętami. No tak, pierwszy śnieg powinien spaść w okolicy świąt.NUTA GŁOWY NUTA SERCA NUTA BAZY
  • słodka pomarańcza
  • kora cynamonu
  • skórka limonki
  • cytryna Meyera
  • jodła kalifornijska 
  • sosnowe igły
  • biały cedr
  • wanilia
  • mech dębowy
Waga netto: 40 g

Ja najbardziej w nim wyczuwam: cynamon, sosnowe igły i delikatnie limonkę. Pozostałe nuty zapewne to wszystko wzbogacają, ale te trzy nuty są najbardziej wyczuwalne.

Jako, że zima już przyszła postanowiłam przyjrzeć się zimowym zapachom, które oferują producenci świec.
Jeżeli jesteście ciekawi koniecznie przeczytajcie dalej!

Zimowe zapachy Yannke Candlee


Cranberry Ice to zapach żurawiny otulonej w śniegu. Idealnie zrównoważona kwaśność i świeżość w jednym wosku. To jeden z moich ulubionych zapachów zimowych.

 Icles ma przypominać zapach oszronionych gałęzi z nutką cynamonu. Nie jest to mój ulubiony zapach, ale wiem, że wielu z Was może się spodobać.


To także jeden z moich ulubionych zapachów. Season of peace przypomina zapach zimowej chatki w środku gór. Spokojne, piękne i ośnieżone miejsce. Piękny, delikatny zapach, który do domu wprowadza spokój.Snow in love to mieszanka drzewno-kremowych nut, które otulone są zapachami świeżego, mroźnego i zimowego powietrza.
Sparkling snow to zapach lekko świąteczny, ale również nadaje się do palenia w styczniu. Wyczuwalna tutaj jest głównie sosna i świerk, ale czuć w nim także zimową świeżość, która jest tak pożądana w zimowych zapachach.
Winter glow ma jedną z najładniejszych etykiet, jeżeli chodzi o zapachy Yankee Candle. Tutaj wyczuwalną nutą są zamarznięte gałęzie drzew z domieszką świerkowych igieł, przetykanych bursztynowym zimowym słońcem. Choć brzmi dziwnie, pachnie bardzo ładnie.

Dla mnie zimowych zapachem jest także słodkie jabłuszko czyli Sugared Apple. Choć to zapach niekoniecznie dla niektórych kwalifikujący się do zapachów zimowych, to jednak u mnie mógłby palić się na okrągło. Uwielbiam go.


 Zimowe zapachy Kringle Candle


Zapach Snow capped frasier czyli ośnieżone drzewa to realistyczny zapach jodły z domieszką ambry i mchu. Wyczuwalne aromaty to świeże górskie powietrze z drzewami pokrytymi śniegiem.White woods to zapach, który naturalnie występuje podczas spaceru przez ośnieżony las. Wyczuwalne są nuty drewna, igliwia, cytrusów i mięty. Paląc go możemy wprowadzić do domu trochę zimy!


Cozy Cabin to jeden z zapachów, który mi kojarzy się z zimą. Wyczuwalne jest drzewo cedrowe i klon, a dodatkowo świeże, chłodne powietrze. 


Moim zdecydowanie ulubionym zapachem zimowym jest także zapach gorącej czekolady czyli Hot Chocolate. Ten zapach jest idealny także na jesień, gdy robi się już chłodniej. Paląc go czujecie cudowny aromat czekolady połączony ze śmietanką i z piankami. Mniam!

A jakie są Wasze ulubione zimowe zapachy?

Jak Wam się podobają moje propozycje zapachów?

Koniecznie zajrzyjcie:
Zimowe zapachy Goose Creek 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję Ci za poświęcony czas. Każdy komentarz czytam i staram się na niego odpowiedzieć.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.