wtorek, 5 września 2017

Jak zatrzymać lato?

Mimo, że do jesieni już bliżej niż dalej, chciałabym jeszcze choć na trochę zatrzymać lato!
Jak to zrobić?
Oto kilka moich sposobów.

1) Kwiaty
Lato to chyba jedyna pora roku, w której mamy tak wiele kwiatów do wyboru.
Ja uwielbiam polne zbiory. Teraz trudno już o takie polne zdobycze, dlatego zastępuję je ziołami.

2) Letnie kosmetykiUlubionych letnich zapachów i kosmetyków warto używać nawet w zimniejszych miesiącach aby nadal móc się cieszyć tym wakacyjnym klimatem przywołującym wspomnienia z wakacji. Uwierzcie mi, że w końcu przyjdzie taki czas, w którym bez problemu przerzucicie się już na cięższe jesienne zapachy.

3) FotografieJa robię mnóstwo zdjęć i uwielbiam je mieć wywołane na papierze. Gdy wieczory nadchodzą szybciej, fajnie jest usiąść i każdego wieczora pracować przy albumie, tworząc piękne wspomnienia z lata. Jeżeli lubicie taką formę wspomnień, warto zainteresować się project life. Ja w tym roku na pewno zrobię album z wakacji. Kto jeszcze ma takie plany?

4) Letnie warzywa i owoce


Latem są najlepsze owoce i warzywa. Pyszne pomidory, szparagi,truskawki i kukurydza. To właśnie większości letnich warzyw i owoców brakuje nam podczas zimnych miesięcy. Jak je zatrzymać na dłużej? Mrożąc je!
Teraz we wrześniu już nie zamrozicie na przykład świeżych truskawek, ale mam nadzieję, że w przyszłym roku skorzystacie z mojej rady.
Ja mrożę:
- maliny i jeżyny,
- truskawki i poziomki,
- morele
- jagody,
- wiśnie i czereśnie - wydrylowane,
- brzoskwinie, nektarynki i śliwki - bez pestek,
- szparagi i fasolkę szparagową - z odciętymi końcówkami,
- kukurydzę zawsze wrzucam do zamrażarki w całej kolbie.
Niestety w zamrażarce nie zatrzymamy arbuza czy rabarbaru, a także pysznych pomidorów, ale przez cały rok możemy cieszyć się pozostałymi darami lata!

Co Wy chcielibyście zatrzymać? Ja zatrzymałabym słońce, ale jego nie da się zamrozić ani schować do szafy. Będzie mi brakować także ciepłych nocy, długich dni i ciepła!


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję Ci za poświęcony czas. Każdy komentarz czytam i staram się na niego odpowiedzieć.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.