Lifestyle

Jak wybrać kalendarz? Czym się kierować?

Post o plannerach już był, ale zdaję sobie sprawę, że nie każdy lubi tego typu nowinki i wybiera stare, dobre kalendarze. Dziś krótki przegląd kalendarzy wartych uwagi oraz praktyczne porady jak wybrać kalendarz.

Jak wybrać kalendarz?

Tak jak w przypadku plannerów, tak samo w przypadku kalendarzy, warto się zastanowić zanim pójdziemy do sklepu, nad tym:
– jaki format kalendarza sprawdza się u nas najlepiej,
– jaki rozkład kalendarza: dzienny, tygodniowy
– czy oprócz kalendarza potrzebuję jeszcze miejsca na notatki
– ędziemy go nosić przy sobie czy będzie leżeć w biurze lub w domu,
– jak wiele miejsce potrzebujemy na rozpisanie dnia, lub tygodnia?
– czy wolimy twardą czy miękką okładkę
– datę wpisujemy sami, czy wybieramy kalendarz już z datami?

To wszystko jest niesamowicie ważne i uwierzcie mi, że im bardziej określicie to, czego oczekujecie, tym wybór kalendarza będzie raz, że łatwiejszy, a dwa, że lepiej nam będzie służył.

Ok, tyle teorii, teraz przejdźmy do najprzyjemniejszej części czyli do kalendarzy.
Zapraszam do zapoznania się z moimi pięcioma propozycjami idealnych lub prawie idealnych kalendarzy, wartych uwagi.

Moleskine 

Uwielbiam je! Są pięknie wykonane i doskonale przemyślane co sprawia, że trudno obok nich przejść obojętnie. Jak przystało na porządną firmę mamy do wyboru okładki, formaty i rozkład wnętrz. Ideał.
Dla mnie idealny jest rozkład tygodniowy. Kiedyś miałam dzienny i niezbyt się u mnie sprawdził. Miał zbyt dużo miejsca, ale jeżeli potrzebujecie takiego miejsca na notatki to bierzcie wersję dzienną. Dodatkowo do kalendarzy są dołączane adresowniki i jest także koperta z tyłu na drobne karteczki.

Simple calendar

Pisałam Wam już o Simple Planner w poście o Plannerach, ale dokładnie ta sama firma produkuje też kalendarze, które są tak urocze, że każda kobieta chyba chciałaby je mieć w swojej torebce. Do wyboru mamy dwie wersje kolorystyczne: różową i niebieską. Ja oczywiście choruję na różową.
W środku mamy oprócz kalendarza możliwość wpisania celów rocznych, jest miejsce na wpisanie ważnych telefonów czy stron internetowych.
Rozkład jest bardzo ładny, a co najważniejsze kalendarz nie jest dużych rozmiarów. Wydaje się być też starannie wykonany, a w przypadku kalendarza noszonego w torebce jest to niezbędne.

Kalendarz Ilustris

Bardzo ładnie i dosyć zgrabnie prezentuje się także kalendarz Ilustris z łapaczem snów. Myślę, że to idealny dodatek do każdej torebki. Ma rozkład tygodniowy, co uwielbiam. Nie jest też za duży i za gruby. Dodatkowo wzbogacony jest pięknymi rysunkami.
Cudo! Cena też nie jest duża więc myślę, że jeżeli szukacie czegoś wyjątkowego, to musi być to ten kalendarz! 

Pan Kalendarz 

Jest to kalendarz, który absolutnie chciałabym mieć!(mam nadzieję, że mój mąż to przeczyta) Czy ja muszę cokolwiek o nim pisać? Jest cudowny. Ma idealny rozkład tygodniowy dla mnie. Są cztery okładki do wyboru. Design pasuje teoretycznie i do mężczyzn i do kobiet, chociaż zważywszy na środek to myślę, że do kobiet bardziej. Ma fajny format, idealny do torebki i jest po prostu dla mnie stworzony. Gdybym miała decydować się na jakiś kalendarz, na pewno byłoby to ten.  

Kalendarz inspiracji

Podczas szukania dla Was idealnych kalendarzy natrafiłam na kalendarz, który jest jednym z droższych w tym zestawieniu, ale jest bardzo ciekawy. Mowa o kalendarzu inspiracji. Sama bym go pewnie nie kupiła, ale gdybym dostała, na pewno z chęcią bym przetestowała. Do wyboru mamy dwa wzory okładek. Z założenia kalendarz ma nas wspierać w skutecznym planowaniu spotkań i ważnych wydarzeń. Ma inspirować i motywować.W środku mamy dzienny układ kartek, co u mnie się pewnie nie sprawdzi, ale jeżeli ma motywować i inspirować, to można to przeboleć. Mamy cytaty, adresownik, miękką okładkę i specjalne ćwiczenia rozwojowe. Interesujący prawda? Myślę, że to idealny prezent dla każdego biznesmena:)  

To już wszystkie moje propozycje kalendarzy. Który Wy wybralibyście dla siebie? Koniecznie napiszcie jaki kalendarz macie na ten rok!   Może Wam się przydać: Przegląd plannerów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *