Nasz dom

Gotowe projekty prostych domów a’la stodoła i nasz projekt.

Nasz projekt domu był robiony na zamówienie ale nie wynikało to z tego, że nie ma gotowych super projektów. Jeżeli interesuje Was temat gotowe projekty prostych domów, to ten wpis jest dla Was. Mieliśmy gotowy budynek – starą stodołę i musieliśmy tylko zagospodarować całe wnętrze.
Bryłę budynku mamy bardzo prostą do tego równie prosty dach dwuspadowy. Na projekcie mieliśmy trochę inne przedłużenie dachu, w ostateczności mamy tylko wypust dachowy nad drzwiami wejściowymi.
Gdybyśmy budowali od zera, na pewno zdecydowalibyśmy się na garaż obok, bo bardzo nam się takie projekty podobają.

Jeżeli szukacie gotowego projektu, takiego a’la stodoła, to przygotowałam dla Was kilka propozycji.

Gotowe projekty prostych domów

Mój typ domu, który osobiście bardzo mi się podoba to Projekt domu Mokka 5 WOF1089
Jest niewielki ale komfortowy, do tego ma garaż w bryle no i  bezpośrednie wejście z garażu do domu.

Mokka 5 WOF1089

Projekt domu Darlena WOK1071 to projekt, który łączy stodołę z nowoczesną elewacją. Jest już większy i również w budynku jest garaż, co więcej jest miejsce na dwa samochody.
Oprócz tego kotłownia ma osobne wyjście na zewnątrz, co jest bardzo ważne i znajduje się blisko garażu, co oznacza, że cały kurz nie będzie dostawał się do domu. Warto zwracać uwagę na takie detale podczas wyboru projektu.

Darlena WOK1071


Projekt domu Tamina mała PS WOE1083 to mały domek, który będzie dosyć tani w budowie. Po 3 latach naszej budowy wiem, że trzeba na to zwracać ogromną uwagę. Pamiętajcie, że im prostsza bryła i dach, tym tańsza będzie budowa takiego budynku. Zauważcie, że chociaż dom ma 93 metry, znalazło się nawet miejsce na małą spiżarkę i dom ma trzy pokoje. Spokojnie pomieści czteroosobową rodzinę.

Tamina mała PS WOE1083

Jeżeli szukacie gotowego projektu domu z dachem dwuspadowym to wybór jest naprawdę ogromny.

Dlaczego nie zmieniliśmy dachu na inny?

Dach, który mieliśmy na swojej stodole został podczas remontu całkowicie zrzucony ale zamieniliśmy go praktycznie na taki sam tylko z nową więźbą i z dłuższymi wypustami na dwa tarasy.
Nasza architekt proponowała nam wstawienie lukarn, ale ostatecznie zostawiliśmy wszystko jak było. Dlaczego? Bo dach dwuspadowy jest bardzo tani w budowie. Im bardziej skomplikowany dach, tym droższy i łatwiej o błędy podczas prac dekarskich. Oprócz tego zużywa się też więcej materiału.

Jaki jest nasz projekt?

Nasz dom ma 200 metrów. Dzięki temu, że mamy bardzo wysoką ścianę kolankową, góra wcale nie przypomina standardowego poddasza. Jest jasna i przestronna. Na dole zdecydowaliśmy się na jedną sypialnię, taki pokój gościnny i choć pierwotny plan wyglądał dokładnie tak jak widzicie na zdjęciu, ostatecznie całość wygląda nieco inaczej.

Powiększyliśmy łazienkę o ten kawałek z kotłowni, a sypialnię zrobiliśmy w kształcie prostokąta. Na projekcie jest ona w kształcie L i ma jeszcze jedno okno, które oddaliśmy do przedpokoju żeby było jaśniej. Kotłownie zrobiliśmy razem z pomieszczeniem gospodarczym, po to aby całość była większa.
W strefie dziennej za wiele się nie zmieniło. Nie wymurowaliśmy spiżarni po to aby kuchnia była większa i znalazło się w niej miejsce na wyspę.

Góra naszego domu to ogromna łazienka i dwie sypialnie w tym jedna z garderobą, gabinet i siłownia.

Czym kierowaliście się wybierając Wasz projekt domu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *