Lifestyle

Jak zaoszczędzić na prezentach?

Grudzień to miesiąc, w którym całkiem sporo wydajemy. Dlatego przy tylu wydatkach warto szukać oszczędności. Na czym najlepiej zaoszczędzić? Jak zaoszczędzić na prezentach? Jak mądrze kupować prezenty?
Oto 6 zasad, dzięki, którym kupowanie prezentów będzie lżejsze dla portfela.

 Zapisz się do newslettera

Wiele firm ma specjalne oferty dla swoich subskrybentów. Na przykład księgarnia Wydawnictwa Znak na maila przysyła specjalne kody rabatowe, które uprawniają do fajnych zniżek. Czasami jest to -30%, a czasami nawet więcej. Warto więc czekać na takie okazje i z nich korzystać.

Skorzystaj z dnia darmowej dostawy

1 grudnia jest dzień darmowej dostawy w całej Polsce. Wiele sklepów oferuje w tym dniu darmową wysyłkę jeżeli zrobi się zakupy za minimum 20zł.
Na stronie Darmowej Dostawy możecie sprawdzić sobie, które sklepy biorą udział w tej akcji i zaoszczędzić sporo pieniędzy na przesyłkach.

Zamawiaj wcześniej

Nie ma nic bardziej nieoszczędnego jak zamawianie prezentów na ostatni moment. Nie dość, że nie szukamy wtedy promocji, bo już nie ma czasu, to jeszcze nie mamy też tak dużego wyboru jakbyśmy chcieli.
Najlepiej już dużo wcześniej stworzyć sobie listę i kupować na wyprzedażach nawet cały rok. Zawsze się to przyda.

Subskrybuj ulubione sklepy w mediach społecznościowych

Każda firma ma konto na facebooku, instagramie czy twitterze i to właśnie tam często pojawiają się informacje o nowościach, przedsprzedażach, wyprzedażach czy promocjach.
Często również dla swoich obserwatorów sklepy organizują różne akcje, w których można wygrać fajne rzeczy lub też po prostu skorzystać z bonu przygotowanego specjalnie dla obserwatorów.

Samodzielnie wykonaj prezenty 

Zjeżdża się cała rodzina i nie masz tyle pieniędzy żeby każdego obdarować? Zrób prezenty samodzielnie. Wcale nie trzeba dużo. Można upiec swoje ciasteczka, włożyć do słoika przewiązanego wstążką z doczepioną karteczką z imieniem i już każdy będzie się cieszył z personalizowanego prezentu!

Trzymaj się budżetu

Jeżeli masz sporo osób do obdarowania najlepiej już wcześniej zaplanuj sobie ile przeznaczysz na jedną osobę. Czy będzie to 10 czy 500 zł albo nawet i więcej warto to ustalić i zastanowić się co możesz za to kupić. Im bardziej będziecie zorganizowani tym mniej wydacie na prezenty. Bo będziecie wiedzieć co i za ile kupujecie.
Koniecznie zostawcie swoje rady na mądre kupowanie prezentów w komentarzach. Chętnie przeczytam jakie macie sposoby.

Jeżeli szukacie pomysłu na prezenty, na blogu pojawiły się inspiracyjne posty.
Poniżej zostawiam linki:
Uniwersalne prezenty dla kobiety
Uniwersalne prezenty dla mężczyzny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *