DIY,  Święta

Kalendarz adwentowy z IKEA. DIY.

Co roku staram się zrobić inny kalendarz adwentowy.
Dla mnie to wielka frajda ale i też wyzwanie. W tym roku to kalendarz adwentowy Ikea. Jeżeli interesuje Was ten z zeszłego roku znajdziecie go tu: mój kalendarz adwentowy

Kalendarz adwentowy z Ikea.

W tym roku zdecydowałam się na papierową wersję, która jest naprawdę bardzo prosta do zrobienia. Liczy się kreatywność i dobra zabawa, bo podstawę całego kalendarza możecie kupić.

Do torebek w kolorze białym i złotym, macie dołączone naklejki. Oczywiście naklejki możecie wykorzystać do zaklejenia torebki ( ja tak robię) oraz w taki sposób jak to pokazuje IKEA do zaklejenia i napisania dni. Później wystarczy już tylko sznurek i gotowe.

 Vinter ikea torebki 24 sztuki     Ja poszłam o krok dalej i każdą torebkę ozdobiłam według siebie. Torebek pewnie będzie mi szkoda wyrzucić więc wykorzystam je do swojego Grudniownika, który w tym roku planuję w końcu zrobić.

Co należy przygotować do wykonania kalendarza adwentowego?

– nożyczki, – kolorowe papiery, – klej, – numerki, – wszelkie ozdoby, napisy, brokaty, wstążki, generalnie wszystko co chcecie wykorzystać.  

Ja wykorzystałam gotowy arkusz numerków My Minds Eye – Cozy Christmas Collection, ale jeżeli takiego nie macie, możecie wydrukować sobie tego typu numerki chociażby z Pinterestu.
Stworzyłam dla Was tablicę z inspiracjami: Advent printables.
I tyle. Później już ogranicza Was tylko wyobraźnia.
Mój kalendarz w całości wygląda tak:

Jak widzicie całość choć jest spójna jest całkowicie różna i to bardzo mi się podoba.

Torebki z tego zestawu IKEA są całkiem spore więc zmieszczą się do nich zarówno drobiazgi jak i większe prezenty.

Ciągle się zastanawiam czy kalendarz zawiśnie czy też będzie stał na tacy, ale o tym na pewno się dowiecie gdy już zdecyduję.
A Wy jakie macie kalendarze adwentowe? Jak podoba się Wam moja propozycja?

13 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *