DIY,  Święta

Świąteczny lampion ze słoika DIY

 

Świąteczny lampion ze słoika to prosty projekt, do którego wcale nie potrzebujemy wielu rzeczy, a efekt jaki możemy uzyskać jest naprawdę ładny.

Lampion ze słoika, potrzebujemy:

 Wszystko jest ogólnodostępne dlatego niezwykle łatwo jest wykonać taki lampion. Najważniejsze aby słoik pasował do świecznika na tealight. Ma w niego wejść, ale nie w całości. Uchwyt do lampionu można zrobić z drutu. Ja mam stary drut, który można zagiąć, ale nie jest tak giętki aby giął się przy każdej okazji. Można też jeżeli nie ma się drutu, zrobić takich uchwyt z grubego sznura. Wygląda to niezwykle elegancko.  

 Zaczynamy od zamocowania sznurka na uchwycie. Jak widzicie jest on niedogięty w oczkach ponieważ właśnie w te szczeliny będziemy wkładać sznurek podczas owijania go wokół słoika. Najpierw mocujemy węzełkiem w jednym oczku, następnie przeciągamy przez drugie i zaczynamy sznurek owijać wokół słoika.  

Po owinięciu sznurka wiążemy go przy jednym oczku i zawiązujemy wstążkę, w taki sposób aby ukryła wszystkie łączenia.  

Następnie przygotowujemy wszystkie rzeczy służące do dekoracji. W moim przypadku są to gałązki świerkowe, cynamon i szyszki. Można także dodać sztuczny śnieg, wysuszony plaster pomarańczy albo małe bombki. Wszystko zależy od Waszej wyobraźni.   Teraz wystarczy już włożyć świecznik, tealight i gotowe.  

Tak prezentuje się gotowy świąteczny lampion. Jak Wam się podoba?  

ozdoba świąteczna, boże narodzenie, słoik, diy

Może się Wam przydać:
Kalendarz adwentowy DIY

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *